Căntăreața Karmen Minune, fiica celebrului manelist Adrian Minune, își împărtășește recunoștința față de Dumnezeu pentru sprijinul oferit în momentele dificile ale vieții, subliniind legătura puternică pe care o simte cu divinitatea.
”E o relație frumoasă, lungă. Dumnezeu m-a ajutat să trec peste perioada aia neagră din viața mea și să iau decizia de a veni înapoi la cuibul părinților mei. Dumnezeu consider că m-a mângâiat de când eram mică și niciodată nu m-a lăsat la greu. Sunt binecuvântată.
Să știi că am foarte multe. Eu sunt un om care trăiește cu entuziasm. Eu mă bucur de când mă trezesc dimineața și îmi iau telefonul și îmi dau seama: „Ce fac? Am deschis ochii!”. Și stau direct pe Instagram, ies afară, deschid balconul și trag foarte mult aer. Noi nu respirăm real, noi respirăm superficial. Și fac asta: deschid balcoanele, inspir adânc, simt că-mi umplu plămânii și dau afară, și zic: „Doamne, îți mulțumesc pentru o nouă zi în viața mea!”, a spus Karmen Minune în podcastul realizat de Ilinca Vandici.


